KËSHILLA/ Shëndet

Të “hash ujin”. 9 frutat që do ju hidratojnë më së miri këtë verë

Ditët e verës  trupi dhe mendja juaj ka nevojë për hidratim dhe vetëm hidratim.

Temperaturat e larta kërkojnë lëngje dhe përpos ujit ju mund ta merrni atë me tepri nëse konsumoni frutat e duhura.

Shmangni pijet me sheqer, të gazuara dhe alkoolin!

Neps ka më poshtë 9 propozime për ju:

  1. Pjepri- 91.8% ujë
  2. Kastraveci- 97.9% ujë
  3. Luleshtrydhet-90.7% ujë
  4. Shalqiri- 91.4% ujë
  5. Sallata jeshile- 95.6% ujë
  6. Domate-95.2% ujë
  7. Kungulli (i verdhë)-96.0%
  8. Selinoja-95.4%
  9. Rrushi 91.5%

Image result for summer gif

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply