Mëngjesi/ RECETA

Tavë me spinaq, patate dhe vezë

Tavë me spinaq, patate dhe vezë

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Sa e thjeshtë, sa e shijshme! Çfarë prisni për ta provuar?

Ingredientët

 • 1 lugë gjelle pure domateje
 • 500 gram spinaq
 • 2 qepë të vogla
 • 3 thelpi hudhra
 • 3 patate
 • Kripë dhe piper të zi
 • majdanoz
 • 1 ½ lugë gjelle lëng limoni
 • 4 vezë
 • vaj ulliri

Udhëzimet

1

Lajmë, pastrojmë spinaqin dhe e presim atë. Qërojmë patatet dhe i presim në kubikë të vegjël.

2

Qepët i grijmë shumë hollë, gjithashtu edhe hudhrat.

3

Në një tigan të thellë ngrohim vajin, shtojmë qepën dhe e kaurdisim atë derisa të ulë volumin.

4

Shtojmë hudhrat, patatet e prera në kubikë dhe i kaurdisim për 2-3 minuta.

5

Shtojmë 1 lugë gjelle salcë domateje, spinaqin e përziejmë duke shtuar 1 lugë kafe ujë të valuar, kripë, piper të zi, majdanoz, 1 lugë gjelle lëng limoni dhe i përziejmë mirë.

6

Vendosim kapakun për 2 -3 minuta.

7

Shtojmë vezët, i lëmë derisa të mpiksen dhe e shërbejmë të ngrohtë.

Shënime

Receta marrë nga shqiptarja.com

You Might Also Like

4 Comments

 • Reply
  how to take viagra 100mg
  15/04/2020 at 1:27 am

  how to get viagra without a doctor [url=https://viagenupi.com/#]how to
  take viagra 100mg[/url] buy viagra online without prescription how to take viagra 100mg natural viagra substitutes https://viagenupi.com/

 • Reply
  keedoRoordRak
  15/04/2020 at 11:59 am

  buy hemp oil cbd oil buy cbd oil online buy hemp oil

 • Reply
  ventolin no prescription
  17/04/2020 at 5:03 pm

  normally bag [url=https://amstyles.com/#]ventolin no prescription[/url] yesterday record normally
  distance generic ventolin widely chance ventolin no
  prescription everywhere wine https://amstyles.com/

 • Reply
  Jamesvem
  11/06/2020 at 8:47 am

  Знаете ли вы?
  Бывший наркокурьер, став премьер-министром Юкона, принимал законы против наркомании и наркоторговли.
  Перечень имён может быть самостоятельным поэтическим жанром.
  Ливийский диктатор пытался спасти от казни премьер-министра Пакистана.
  Русские мечтали о шапке-невидимке, а древние греки — о кольце невидимости.
  Молнию можно не только увидеть, но и съесть.

  0PB8hX.com

 • Leave a Reply