Sugjerojmë:

Tavë me bukë të thekur, presh e karota!

4 feta bukë të thekur
1 ½ filxhan lëng kockash ose perimesh
4 presh
2 karota të qëruara dhe të prera në copa të vogla
2 qepë të mëdha të prera në rrathë të vegjël
5 thelpi hudhra të grimcuara
1/3 filxhan kajsi të thata, të copëtuara
3 lugë gjelle rigon i freskët
3 lugë gjelle rozmarinë e copëtuar
2 degë trumzë
1/3 filxhan me boronica të kuqe
Kripë, piper
Vaj ulliri

1.Parangrohni furrën në 200 gradë celsius.

2.Në një tavë vendosni bukën e thekur të prerë në kubik të vegjël dhe i vendosni për t’i thekur për 5 minuta.

3Grini perimet në copa të vogla, ndërsa erëzat i prisni imët. Në një tigan me vaj skuqni qepën me preshin. Shtoni më pas karotat dhe erëzat me radhë.

4.Më pas i kaloni të gjithë përbërësit në një tas. Shtoni edhe boronicat me kajsitë e thara.

5.Nxirrrni tavën me bukë nga furra dhe i shtoni sipër mbushjen që përgatitët. E përhapni mirë në të gjithë sipërfaqen e saj.

6.Më pas e fusni në furrë të piqet për 30 minuta të tjera.

7.Nga fundi mund t’i shtoni sipër djathë parmixhano të grirë imët. Ju bëftë mirë!

Lini një koment