Sugjerojmë:

Taco me domate dhe mish viçi

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 25 min

Ingredientët

  • 4 domate
  • 1 lugë çaji vaj ulliri
  • 1 qepë
  • Mish viçi
  • 1 paketë erëza taco
  • Kripë
  • Piper i zi
  • Djathë meksikan
  • Sallatë jeshile
  • Krem kosi

Udhëzimet

1

Në një tigan mbi nxehtësi mesatare ngrohni vajin.

2

Shtoni qepët dhe lereni të skuqen për rreth 5 minuta.

3

Shtoni mishin e viçit dhe erëzat taco.

4

Pastaj shtoni kripë dhe piper dhe lereni të skuqet deri sa mishi i viçit nuk është më rozë, rreth 6 minuta.

5

Hiqeni nga yndyra dhe vendoseni mënjanë.

6

Më pas ndani domatet në gjashtë copa duke qenë të kujdesshëm që të mos e prisni plotësisht .

7

Hapni me kujdes copat e prera dhe brenda fusni mishin e skuqur.

8

Sipër shtoni djathin, kremin e kosit dhe sallatën jeshile.

9

Pjata juaj do të jetë gati për t'u shërbyer.

Lini një koment