Supë pikante me biftek dhe domate

Ingredientët

 • 4 kuti mish viçi të prerë në kube
 • 4 karafil hudhër, të grirë
 • 1/4 filxhan vaj
 • 3 gota qepë të copëtuar
 • 2-3 gota ujë
 • 2 gota selino
 • 3 kanaçe domate
 • 2 kanaçe salcë domatesh
 • 3 lugë gjelle pluhur djegës
 • 2 lugë çaji qimnon
 • 2 lugë çaji rigon të thatë
 • 1 lugë çaji kripë
 • 1 lugë çaji piper
 • 1/4 filxhan miell
 • 1/4 filxhan misër të verdhë
 • Djathë çedar
 • Krem kosi me yndyrë të reduktuar, qepë të gjelbërta të prera dhe ullinj të pjekur me feta

Udhëzimet

1

Në një furrë mbi nxehtësinë të lartë, vini biftekët dhe hudhrat të skuqen në vaj deri sa të marrin ngjyrë kafe.

2

Shtoni qepët dhe gatuajini për 5 minuta.

3

Shtoni 2 gota ujë dhe përbërësit e mbetur.

4

Ulni nxehtësinë dhe të ziejini 2 orë ose deri sa të jenë gatuar.

5

Kombinoni miellin, misrin dhe ujin dhe përzijini fort.

6

Shtojini në supë dhe lërini të zihen mirë.

7

Mund ta sherbeni me çedar, krem kosi me qepë dhe ullinj.

Lini një koment