Supë me makarona dhe bizele

Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 30 min

Ingredientët

 • 3 lugë çaji vaj ulliri
 • 2 gjethe selino
 • 1 karrotë
 • 1 qepë të vogël
 • 3 degë rozmarinë
 • 6 gota supë perimesh
 • Bizele
 • 1 pako makarona të shkurtra
 • Kripë
 • Piper i zi
 • 2 lugë çaji majdanoz i grirë
 • Djathë parmixhano

Udhëzimet

1

Vini në tigan me vaj në nxehtësi të mesme.

2

Shtoni rozmarinë, selino, karrotën dhe qepën dhe gatuajini deri sa të zbutën, 8-10 minuta.

3

Shtoni supën e perimeve dhe stok dhe bizelet dhe lerini të ziejnë 5 minuta.

4

Hiqni bizelet dhe futini në blender të bëhen pure.

5

Pastaj kthejini sërish në tenxhere dhe shtoni makaronat, pastaj lerini të ziejnë 10 minuta.

6

Shtoni kripë dhe piper.

7

Hidhni majdanoz dhe shërbejini me djathë parmixhano.

Lini një koment