Dreka/ RECETA

Supë me lulelakër për të forcuar imunitetin! Receta nga Blerina Bombaj

Supë me lulelakër për të forcuar imunitetin! Receta nga Blerina Bombaj

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Kjo supë përgatitet kollaj dhe është shumë efektiv për të forcuar imunitetin tonë!

Ingredientët

 • 1 lulelakër
 • 2 patate
 • 1 gotë qumësht
 • 1/2 thelpi hudhër
 • 1 filxhan çaji djathë parmixhano
 • kripë, piper
 • vaj ulliri

Udhëzimet

1

Lani lulelakrën dhe e ndani në copa të vogla. E vendosni në një tavë duke i shtuar sipër kripë, piper, vaj ulliri.

2

E fusni në furrë të piqet për 5-7 minuta, në nxehtësi mesatare.

3

Në një tenxhere vendosni për të zierë patatet. i qeroni dhe i vendosni në një blender.

4

I shtoni qumështin, hudhrën dhe lulelakrën.

5

Masën kalojeni në një tenxhere të vogël, i jepni një valë.

6

Rregullojeni shijen me kripë, piper dhe shërbejeni të ngrohtë me pak djathë parmixhano sipër. Ju bëftë mirë!

Shënime

Receta dhe foto marrë nga faqja zyrtare në Instagram e dietologes Blerina Bombaj

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply
  haemarthrosis
  14/03/2020 at 2:15 am

  Hurrah, that’s what I was looking for, what a information! existing here at this web site,
  thanks admin of this web site.

  allochetia – Natalie,
  http://blog.ratebe.com.au/8832/C%C3%B3mo-pedir-un-pr%C3%A9stamo-personal.html

 • Reply
  Holly Dankmeyer
  24/03/2020 at 7:07 pm

  I do agree with all of the ideas you have presented in your post. They are very convincing and will definitely work. Still, the posts are very short for beginners. Could you please extend them a little from next time? Thanks for the post.

 • Leave a Reply