Supë me hithra. Zgjidhja kundër tensionit të lartë, alergjive dhe diabetit

Supë me hithra

Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Ingredientët

  • 1 tufë me hithra
  • 2 qepë të njoma
  • vaj ulliri
  • 500 ml ujë
  • 1 hudhër e njomë
  • 2 patate
  • 1 tufë nenexhik
  • 200 ml qumësht
  • kripë, piper

Udhëzimet

1

Hithrat vendosini ne ujë të nxehtë për 2-3 minuta.

2

Kaurdisim qepën, hudhrën dhe patatet në vaj ulliri me kripë dhe piper.

3

Shtoni ujin dhe i lini të ziejnë.

4

Nga fundi shtoni hithrat dhe qumështin.

5

Kalojin një mikser dore për ta bërë supën kremoze.

6

Sipas dëshirës e servirni në fund me vaj ulliri.

Lini një koment