Supë e thjeshtë me gështenja

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 3 orë

Ingredientët

  • 200 gr gështenja
  • 150 gr oriz
  • 30 ml vaj ulliri
  • Kripë

Udhëzimet

1

Hiquni lëkurën gështenjave, ndajini ne mes, pastroni ndonjë vijëz të errët që gjendet brenda tyre dhe lërini të ziejnë në një tenxhere me ujë dhe kripë për rreth tri orë.

2

Pas kësaj shtoni orizin, kripën sipas dëshirës dhe pak majdanoz.

3

Supa është gati për tu shërbyer.

Lini një koment