60 min +/ Darka/ Dreka/ Kuzhinë shqiptare/ RECETA

Siç i bënte gjyshja: Ja si të përgatisni japrakë me gjethe rrushi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4

Ingredientët

  • 40 gjethe rrushi
  • 1 gote oriz
  • 5-6 qepë të njoma
  • Kripë
  • Një tufë majdanoz
  • Kopër
  • Nenexhik
  • 2 filxhanë kafeje vaj ulliri
  • Lëngu i një kokrre limoni
  • Një filxhan çaji me mish të grirë (sipas dëshirës)

Udhëzimet

1

Pastroni gjethet e rrishit dhe lërini të ziejnë për 8-10 minuta.

2

Kullojini dhe hapini ndërkohë që janë ende të nxehta sepse kur ftohen, gjethet ngjiten me njëra-tjetrën.

3

Pasi t’i keni pastruar dhe grirë, qepët e njoma skuqini në një tigan me vaj ulliri dhe më pas, shtoni orizin dhe mishin e grirë.

4

Vijoni skuqjen dhe shtoni kripën, koprën dhe nenexhikun. Pas pak minutash, hiqeni tiganin nga zjarri.

5

Gjetheve të rrushit prijini bishtat dhe vendosini në mes një lugë gjelle nga mbushja. Më pas mbështillenin në formë roleje duke mbledhur fillimisht anët.

6

Në një tenxhere, shtroni disa gjethe rrushi dhe mbi to vendosni japrakët e përgatitur. Hidhini kripë, një gotë e gjysmë ujë dhe vaj ulliri. Vendosini përispër një pjatë dhe lërini të ziejnë derisa të pijnë ujin.

7

Vendosini në pjatë dhe shërbejini me pak lëng limoni.

You Might Also Like