Sugjerojmë:

Si të përgatisni një antibiotik natyral me shafran Indie

Shafrani është përdorur për të trajtuar probleme të shumta shëndetësore si shtrëngimi i muskujve, sëmundet e mëlçisë, çështjet e frymëmarrjes, problemet e lëkurës, të stomakut, plagët dhe prerjet.

Image result for shafran indie

Si ta përgatisim antibiotikun natyral?

  • 100 gram mjaltë
  • 1 lugë gjelle shafran Indie

Përgatitja: 

  • Trazojini të dy përbërësit mirë e mirë dhe i ruani në një kavanoz qelqi.
  • Përdorni ½ lugë kafe nga ky antibiotik çdo 1 orë.
  • Ditën tjetër konsumojeni çdo dy orë. Në ditën e tretë konsumojeni tri erë në ditë.
  • Mos e gëlltisni menjëherë, por e lini të shkrihet brenda gojës.

Lini një koment