Si të përgatisim salcë me boronicë të kuqe

Ingredientët

  • 1 qese boronica të freskëta ose të ngrira
  • 1/3 filxhan shurup panje ose më shumë për shije
  • 1/3 filxhan uji
  • Lëng dhe tul portokalli të freskët (rreth 1/4 filxhan lëng)

Udhëzimet

1

Kombino të gjithë përbërësit në një tenxhere të mesme dhe përzijini për t'u kombinuar.

2

Ngroheni furrëm mbi nxehtësinë mesatare deri sa përzierja të arrijë një zierje.

3

Ulni nxehtësinë dhe ziejeni për 8-10 minuta ose derisa salca është trashur dhe ka arritur konsistencën e dëshiruar.

4

Provojeni dhe shtoni shurup shtesë panje nëse është e nevojshme.

5

Shërbejeni të ngrohtë ose transferojeni në një enë të mbyllur dhe ftoheni deri në 3 ditë.

Lini një koment