Si të gatuani karkaleca deti me salcë curry

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 10 min

Ingredientët

  • Karkaleca
  • Limon
  • Majdanoz
  • Kripë
  • Piper
  • Salcë curry
  • Miell
  • Gjalpë

Udhëzimet

1

Pastroni karkalecat dhe lërini bishtat.

2

Pastaj lyejini me pak miell dhe hidhini në tigan.

3

Tiganin lyejeni me pak gjalpë.

4

Shtoni limonin, majdanozin, kripën, piperin, salcën e curry-t dhe pasi të jenë skuqur servirini në një pjatë.

Lini një koment