Dreka/ RECETA

Si të gatuajmë pica patëllxhanë me recetën e Aulona Mustës

Si të gatuajmë pica patëllxhanë me recetën e Aulona Mustës

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Ju ka vajtur mendja për pica, por nuk i hani dot sepse jeni me dietë? Ose sepse keni hequr dorë nga picat dhe fast-foodi? Ka një zgjidhje. Quhet “pica patëllxhanë” dhe Aulona Musta na jep recetën. Hidhi një sy!

Ingredientët

 • 1 patëllxhan i madh
 • 200 gram mozzarella
 • 100 gram çedar
 • Për salcën: salcë domateje (gjysmë shishe)
 • djathë kaçkavall i grirë (1/2 gotë)
 • ullinj
 • shparguj
 • misra
 • kërpudha
 • kripë, piper
 • rigon
 • piper i kuq djegës (nëse ju pëlqejnë gjërat djegëse)

Udhëzimet

1

Presim patëllxhanët në formë rrethore.

2

I vendosim në tavë, i hedhim sipër kripën dhe vajin.

3

I lëmë për 15-20 minuta.

4

Ndërkohë përziejmë të gjithë bashkë përbërësit e salcës.

5

Pasi nxjerrim patëllxhanët nga furra i hedhim sipër salcën dhe mbi të vendosim mozarella dhe çedar.

6

E fusim sërish në furrë për 5 minuta, sa të shkrijë djathi. Fikim sobën.

7

E lëme për disa minuta në furrë të fikur dhe është gati për t’u ngrënë.

Shënime

Receta dhe foto marrë nga profili zyrtar në Instagram i gazetares Aulona Musta

You Might Also Like

24 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  08/11/2019 at 11:14 am

  Like!! I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has truly peaked my interest.

 • Reply
  rfljzfy
  11/04/2020 at 8:45 am

  Tracking preventives are most counterclockwise to line Cialis on sale but there are also medicate cheap generic viagra that sandbar a alveolar from producing: a solar with enlisted incompatibility

 • Reply
  how much is cialis
  15/04/2020 at 2:37 pm

  Yfdjen iaqsri generic cialis online cialis prices

 • Reply
  cialis black
  19/04/2020 at 10:54 pm

  Lmcapl msvkck Viagra mail order us when will generic cialis be available

 • Reply
  cialis online pharmacy
  20/04/2020 at 1:07 pm

  Nbmgog kyrymb help me essay when does cialis go generic

 • Reply
  cialis from canada
  20/04/2020 at 11:56 pm

  Xapmfz oghdub online custom essays cialis no prescription

 • Reply
  cialis from canada
  22/04/2020 at 1:30 pm

  Tcfllq kmndgh Cialis store over the counter cialis

 • Reply
  Cialis or viagra
  02/05/2020 at 3:35 pm

  Numjik anwfqq sildenafil citrate Generic viagra us

 • Reply
  Order viagra without prescription
  03/05/2020 at 1:05 pm

  Mgaqip gnfvpg buy viagra online Best price for generic viagra

 • Reply
  Buy pfizer viagra online
  04/05/2020 at 11:28 pm

  Cphera riiqdk viagra online Pfizer viagra 50mg

 • Reply
  Buy viagra overnight delivery
  05/05/2020 at 7:57 pm

  Exaodn mpurbi purchase generic viagra Viagra mail order usa

 • Reply
  United healthcare viagra
  06/05/2020 at 12:01 pm

  Iunedh vucbob Fda approved viagra Brand viagra professional

 • Reply
  Generic viagra cheap
  07/05/2020 at 9:04 am

  Vagnzq tadndp Buy viagra Buy brand viagra

 • Reply
  Viagra best buy
  08/05/2020 at 8:34 am

  Skovpm yahljw Drug viagra Female viagra

 • Reply
  Free trial of viagra
  09/05/2020 at 1:25 am

  Kdllos shpmgy Generic viagra in canada Buy pfizer viagra

 • Reply
  Samples of viagra
  10/05/2020 at 2:51 am

  Nsfmjv udnpud How to get some viagra Brand viagra over the net

 • Reply
  Discount viagra online
  11/05/2020 at 5:26 pm

  Qerksq gxoghb Real viagra online Real viagra

 • Reply
  Buy discount viagra
  12/05/2020 at 5:51 pm

  Brjtyx qhomfu buy viagra online Fda approved viagra

 • Reply
  Estherdax
  13/05/2020 at 1:59 pm

  Bpyndw vhbrvi over the counter viagra Sample viagra

 • Reply
  Estherdax
  14/05/2020 at 1:32 pm

  Ytzxam phvoan Viagra best buy Price viagra

 • Reply
  best otc ed pills
  22/05/2020 at 5:17 am

  Tatjcm asltfy cheap ed pills online pills erectile dysfunction

 • Reply
  medicine for impotence
  23/05/2020 at 11:32 pm

  Umsnkn cycvjv buy ed pills best non prescription ed pills

 • Reply
  ed drugs
  25/05/2020 at 8:26 pm

  Oeohxg zsjymx buying ed pills online best ed medication

 • Reply
  top erection pills
  27/05/2020 at 8:44 pm

  Hgzmnz qfbjen pills for ed online ed medications

 • Leave a Reply