Si të bëjmë pispili me presh

Veshtiresia
Koha gatimit
Sugjerohet për:
Kalori:
3 presh
500 gr miell misri
350 ml ujë i ngrohtë
1 lugë çaji sodë
2 filxhanë kos
3 kokrra vezë
1 tufë majdanoz
Kripë, piper

Pasi grijmë imët pjesën e bardhë të preshit e kaurdisim me vaj ulliri. E lëmë derisa të ulë vëllimin, e spërkasim me kripë dhe piper dhe e lemë që të zbutet.

Ndërkohë tek mielli i misrit shtojmë sodën e bukës, vaj ulliri dhe ujë të ngrohtë.

E punojmë mirë derisa të krijohet një brumë i lidhur, të cilin e shtrojmë në një tavë të lyer me pak vaj. Mbi të vendosim preshin e kaurdisur, spërkatur me majdanoz të grirë.

Rrahim vezët së bashku me kosin dhe e shtojmë në tavë mbi preshin.

Bëjmë një spërkatje të lehtë të sipërfaqes me miell misri dhe e vendosim pispilinë të piqet në furrë të nxehtë në temperaturën 180 gradë Celsius derisa të marrë një ngjyrë të bukur.

Komento