Si të bëjmë “Frose” në shtëpi, një nga pijet e preferuara të verës

Veshtiresia
E lehte
Gati për:
5 min
Koha gatimit
Sugjerohet për:
4-5 persona
Kalori:
1 shishe rosé e thatë
300 gr luleshtrydhe
50 gr sheqer pluhur
Lëng nga 1 limon

Derdhni shishen e rose në një enë të thellë dhe vendoseni me kujdes në frigorifer gjatë natës.

Të nesërmen, përzieni luleshtrydhet me sheqerin dhe lini të pushojnë për 30 minuta derisa luleshtrydhet të fillojnë të lëshojnë lëngun e tyre.

Përzieni rose -n e ngrirë, luleshtrydhet, sheqerin dhe lëngun e limonit së bashku, më pas hidheni në gotat që doni ta shërbeni.

Komento