Sugjerojmë:

Shurup borziloku, receta perfekte e dhimbjes së fytit e kollës. Edhe në verë

Perfekt për të luftuar kollën dhe inflamacionin e rrugëve respiratore në mënyrë natyrale, edhe në verë, shurupi me borzilok është i thjeshtë për t’u përgatitur në shtëpi.

Ideal për t’i bërë më të shijshme dhe aromatike ëmbëlsirat dhe sallatat e frutave, ai ka një shije delikate dhe i bën shumë origjinale ato.

Përbërësit:

  • 100 gr borzilok i thatë
  • 300 gr ujë
  • 100 gr mjaltë

Shtoni tek borziloku i thatë 300 gr ujë të vluar dhe 100 gr mjaltë. Mund të ruhet për disa kohë në frigorifer. Servireni me limon dhe një degë borzilok të freskët.

 

Lini një koment