Sanduiç me domate, djathë dhe rukola

Ingredientët

 • 1/2 filxhan domate të thata të mbushura me vaj
 • 1/4 filxhan djathë parmixhano
 • 1/4filxhan borzilok të freskët
 • 2 lugë vaj ulliri
 • 1 lugë çaji uthull balsamike
 • 1 karafil hudhër
 • 1/8 lugë çaji kripë
 • 1/8 lugë çaji piper
 • 8 feta bukë
 • 1-1 / 4 filxhanë mocarela
 • 1/2 filxhan djathë i shkrirë dhie
 • 1/4 filxhan rukola të freskët
 • 2 lugë piper
 • 3 lugë gjelle gjalpë, të shkrirë

Udhëzimet

1

Vendosni tetë përbërësit e parë në një procesor ushqimi, deri sa të përzihen mirë.

2

Përhapeni masën e krijuar mbi 4 feta buke dhe lart hidhni djathë, rukola, piper të kuq dhe bukën e mbetur.

3

Jashtë furçojeni sanduiçin me gjalpin e shkrirë.

4

Vendoseni të theket në një thekëse derisa djathi të shkrihet dhe buka të marrë ngjyrë kafe të artë.

Lini një koment