Sallatë me portokall, ullinj dhe presh të njomë

Sallatë me portokall, ullinj dhe presh të njomë

Persona: 4
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

E lehtë, e freskët, e shijshme!

Ingredientët

  • 1-2 presh
  • 2 portokaj
  • 150 gram djathë i bardhë
  • 100 ml ullinj
  • Vaj ulliri
  • Kripë

Udhëzimet

1

Lani mirë preshin, portokajt dhe ullinjtë.

2

Në një tas shtoni preshin e prerë në rrathë të vegjël, portokallet në kubik dhe djathin e thërrmuar.

3

Shtoni ullinjtë (pa bërthamë), vajin dhe pak kripë.

4

I përzieni të gjitha bashkë dhe sallata është për t'u shijuar!

Lini një koment