Darka/ RECETA

Sallatë me kunguj dhe hudhra, receta që do ju hapë oreksin

Sallatë me kunguj dhe hudhra

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 10 minuta

Ingredientët

  • 600 gram kunguj
  • 7 thelpi hudhra
  • Vaj ulliri
  • Kripë
  • Lëngu i një limoni

Udhëzimet

1

Si fillim në një tenxhere me ujë vendosni për të zierë kungujt. 10 minuta mjaftojnë, pasi kungulli nuk duhet të zbutet shumë.

2

Prisni dhe qëroni hudhrat. I shtypni në një enë dhe i shtoni vaj ulliri.

3

Shtoni lëngun e limonit dhe kripën. Trazojeni mirë për të krijuar një salcë marinuese për kungujt.

4

Merrni një tas të madh, shtoni në të kunguj e prera në feta të holla.

5

Tani i shtoni sipër salcën që përgatitët dhe i përzieni mirë. Sallata është gati, ju bëftë mirë!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply