Sugjerojmë:

Sallatë jeshile me mollë dhe stika pishe

Sallatë jeshile
Spinaq
Mandarinë
Mollë
Rrepa
Fara pishe
Arra
Vaj ulliri
Aceto balsamike
Kripë

1.Lajmë mirë sallatën jeshile dhe spinaqin.
2.I presim dhe i hedhim në tasin ku do ta shërbejmë sallatën.
3.Në tasin e sallatës shtojmë dhe të gjithë përbërësit e tjerë dhe më pas hedhim sipas dëshirës kripë, vaj dhe aceto.
4.Sallata është gati të shërbehet.

Lini një koment