Sugjerojmë:

Sallatë e shpejtë me thjerrëza dhe perime

Koha e përgatitjes: 10 min

Ingredientët

  • 1 kuti thjerrëza
  • 1 qepë të kuqe
  • 2 domate
  • 2 kastravecë të vegjël
  • 1/4 filxhan vaj ulliri
  • 2 lugë uthull molle
  • 2 lugë lëng lime
  • Kripë
  • Piper të zi

Udhëzimet

1

Kombinoni thjerrëzat e ziera me qepë, domate dhe kastravecë, së bashku në një tas.

2

Hidhni vaj ulliri, uthull, lëng limoni, kripë dhe piper të zi së bashku në një tas të veçantë.

3

Hidhni salcë mbi përzierjen e thjerrëzave dhe përzijini mirë.

4

Futeni sallatën frigorifer për 15- 20 minuta para se ta shërbeni.

Lini një koment