Salçiçe e pjekur me birrë dhe qepë

Ingredientët

  • 4 kanaçe birrë
  • 1 qepë të madhe
  • 10 salçiçe bratwurst
  • 2 lugë çaji spec të kuq
  • 1 lugë çaji hudhër pluhur
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1/2 lugë çaji piper i zi

Udhëzimet

1

Ngroheni zgarën në nxehtësi mesatare dhe lyejeni me vaj lehtë.

2

Kombinoni birrë dhe qepë në një tenxhere të madhe dhe verini të vlojnë.

3

Zhytni salçiçet bratwurst në birrë dhe shtoni specin e kuq, pluhur hudhër, kripë dhe piper.

4

Ulni nxehtësinë dhe gatuajini 10 - 12 minuta.

5

Hiqni bratwurst nga përzierja e birrës, ulni nxehtësinë dhe vazhdoni të zieni qepët.

6

Gatuni bratwurst në zgarë duke i kthyer nga një herë në secilën anë për 5-10 minuta.

7

Shërbejini salçiçet me përzierjen e birrës sipër.

Lini një koment