Sugjerojmë:

Salcë e nxehtë me spinaq, djathë parmixhano dhe argjinare

2 gota djathë parmixhano
1 kuti spinaq të ngrirë
1/3 filxhan majonezë
1 kuti argjinare e drenazhuar dhe e copëtuar
2/3 filxhan krem kosi
1 filxhan krem djathi
2 lugë çaji hudhër

1.Nxeheni furrën në 200 ° C.

2.Miksoni së bashku djathin parmixhano, spinaqin dhe argjinaren.

3.Kombinoni përbërësit e mbetur dhe përzijini me përzierjen e spinaqit.

4.Piqini për 20-30 minuta.

5.Shërbejini me bukë të thekur.

Lini një koment