Sugjerojmë:

Role sallate jeshile me vezë, selino dhe rrepka

Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 15 min

Ingredientët

  • 6 vezë të mëdha
  • 1/2 filxhan majonezë me yndyrë të ulët
  • 2 lugë kokrra mustardë
  • Kripë
  • Piper i zi
  • 2 qepë të njoma
  • 1 kërcell selino, i grirë
  • 2 rrepka
  • 8 gjethe sallatë jeshile
  • 1 filxhan bizele

Udhëzimet

1

Vendosni vezët në një tigan me ujë të mjaftueshëm të ftohtë sa për t'i mbuluar.

2

Vijini të zihen dhe pasi të mbarojnë hiqini nga nxehtësia dhe vendosini mënjanë për 12 minuta.

3

Pritini vezët në copa të imëta.

4

Kombinoji vezët me majonezë, mustardë, kripë dhe piper.

5

Shtoni qepët e njoma, selino, dhe rrepkat.

6

Hidheni sallatën e përgatitur mbi gjethet e sallatës jeshile dhe bëjeni role.

Lini një koment