Uncategorized

Rizoto me koper, shije fantastike në tryezat tuaja!

Rizoto me koper

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Ingredientët

 • 2 filxhan çaji oriz
 • 1 qepë
 • 2 lugë gjelle gjalpë
 • 4 gota lëng pule
 • 1 tufë koper
 • 1/2 lëng limoni
 • pak kripë

Udhëzimet

1

Në një tigan skuqni qepën e grirë imët me gjalpin. Pas kësaj shtoni orizin dhe e trazoni mirë përreth 3 minuta.

2

Tani i shtoni kripë dhe lëngun e limonit. Pas dy minutash i shtoni lëngun e pulës (ose lëngun e perimeve).

3

Pas gati 15 minutash e fikni zjarrin dhe shërbejeni rizoton e nxehtë duke i shtuar sipër koper të freskët dhe të larë mirë.

You Might Also Like

19 Comments

 • Reply
  ncepdka
  11/04/2020 at 9:08 am

  Р’recipesРІ and lice on eye on the cob Buy discount cialis online May are squats of coelenterata revisions to twenty loppy ooze but those are original on the oximeter of it

 • Reply
  how much does cialis cost
  19/04/2020 at 11:35 pm

  Vddkia ukppkp Buy generic viagra when does cialis go generic

 • Reply
  cialis discount
  20/04/2020 at 1:46 pm

  Lawlqs ibaean fast custom essays how to get cialis

 • Reply
  Best price for generic viagra
  02/05/2020 at 6:51 pm

  Qbquqv treort sildenafil cost Low cost canadian viagra

 • Reply
  Approved viagra
  03/05/2020 at 5:30 pm

  Lhfwsh zvxdvg viagra Viagra alternative

 • Reply
  Low cost viagra
  04/05/2020 at 4:43 pm

  Gmvygj ofarhx online viagra without subscription Buy real viagra online without prescription

 • Reply
  Buy viagra without rx
  05/05/2020 at 4:19 pm

  Rzkbkb yqxysb viagra to buy Buy viagra now

 • Reply
  Buy brand viagra
  06/05/2020 at 10:30 am

  Gearml pixoqn Canadian pharmacy viagra legal Viagra mail order usa

 • Reply
  Rx generic viagra
  07/05/2020 at 6:47 am

  Ffkjxq hwybzv Best viagra alternative Order viagra without prescription

 • Reply
  Free viagra sample
  08/05/2020 at 6:48 am

  Bboxsn nktiuo Pfizer viagra Viagra next day

 • Reply
  Viagra order
  08/05/2020 at 10:50 pm

  Qzdtzy zfchdg Low cost viagra Us pharmacy viagra

 • Reply
  Best price for generic viagra
  09/05/2020 at 6:38 pm

  Pxlygq mwnkvk Pharmacy viagra Brand viagra professional

 • Reply
  Brand name viagra
  11/05/2020 at 1:49 pm

  Utycfv pucdbh Generic viagra Canada viagra generic

 • Reply
  Estherdax
  13/05/2020 at 1:49 pm

  Avfbsa crhqwv sildenafil tablets Cialis or viagra

 • Reply
  Estherdax
  14/05/2020 at 1:23 pm

  Otboxx ydbdtm Low cost canadian viagra Buy viagra now

 • Reply
  mens erection pills
  22/05/2020 at 7:29 am

  Eywcwj phfidm over the counter erectile dysfunction pills pills for erection

 • Reply
  best over the counter ed pills
  29/05/2020 at 10:57 pm

  Uolouy sbfvpg printable cialis coupon best ed pills online

 • Reply
  Estherdax
  01/06/2020 at 1:44 am

  Kmsmei wlmpui viagra online Viagra next day

 • Reply
  Estherdax
  09/06/2020 at 2:39 am

  Jnmfhw bivewt best online pharmacy canadian online pharmacy

 • Leave a Reply