5-15 min/ SA KOHË KE?

Receta e salcës perfekte për në sallatë, mish apo në sanduiçin tuaj të preferuar

Receta e salcës perfekte për në sallatë, mish apo në sanduiçin tuaj të preferuar

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 5
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Kjo salcë nuk bën asgjë tjetër përveçse i shton shijen pjatave tuaja të preferuara. Ajo ju hap edhe oreksin, nëse ankoheni se nuk keni këto kohë. Hidhini një sy recetës....

Ingredientët

  • 1 filxhan majonezë
  • ½ filxhan me kos grek
  • 1 lugë gjelle borzilok i freskët
  • 2 thelpi hudhra të grimcuara
  • ¼ lugë gjelle me koper
  • 1 lugë gjelle lëng limoni
  • Kripë, piper për shije

Udhëzimet

1

Në një tas me madhësi mesatare bashkoni të gjithë përbërësit dhe i përzieni mirë.

2

E kaloni masën në një kavanoz qelqi dhe e ruani në frigorifer për disa orë.

3

Shijojeni salcën sipër mishit, pjatave tuaja të preferuara, por edhe kur përgatisni sanduiçin tuaj të preferuar në mëngjes.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply