Sugjerojmë:

Qofte të gatuar me mustardë dhe Bourbon

Ingredientët

  • 2 pako qofte të ngrira
  • 3/4 filxhan me sheqer kaf
  • 1/4 filxhan uthull të bardhë
  • 1/4 filxhan Bourbon (pije alkolike)
  • 2 lugë çaji mustardë

Udhëzimet

1

Përgatitni qoftet sipas udhëzimeve të paketimit.

2

Në një tigan të madh, futni së bashku përbërësit e mbetur.

3

Vereni përzierjen të zihet për 5 minuta.

4

Shtoni qoftet dhe ziejini 5 minuta derisa të veshen mirë.

Lini një koment