Sugjerojmë:

Qofte me salcë e hudhra në furrë

Koha e përgatitjes: 10 min Koha e gatimit: 30 min

Ingredientët

  • 12 qofte
  • 400 ml salcë domatesh
  • 2 thelpinj hudhër
  • Vaj ulliri
  • 1 lugë çaji sheqer kaf
  • 100 ml ujë
  • Kripë
  • Rigon

Udhëzimet

1

Në një tavë të thellë shtoni vaj ulliri dhe salcë domatesh.

2

Më pas hidhni 2 hudhra të grira, sheqer për të hequr aciditetin e salcës, kripë dhe rigon.

3

Shtoni ujin dhe më pas qoftet në tavë.

4

Vendosini të piqen për 25 minuta në 200 gradë.

Lini një koment