Dreka/ RECETA

Qofte me lulelakër

Qofte me lulelakër

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)
Loading...
Persona: 5
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Ingredientët

 • 1 lulelakër
 • 120 gram djathë grana
 • 1 vezë
 • 3 lugë gjelle bagetë (bukë e thekur e grirë)
 • 1 tufë majdanoz e copëtuar imët
 • Kripë
 • Vaj ulliri

Udhëzimet

1

Pastroni lulelakrën dhe e vendosni të ziejë për 15 minuta.

2

Më pas e kulloni dhe e lini mënjanë. (Kujdes: Lulelakra nuk duhet të zbutet shumë).

3

E merrni në një tas dhe e shtypni me pirun. Shtoni djathin, vezën, bukën, pak kripë dhe në fund majdanozin.

4

I përzieni mirë të gjitha bashkë me dorë.

5

Me dorë formoni disa qofte me forma sipas dëshirës.

6

Merrni një tavë dhe vendosni një letër kuzhine. Radhisni njëra pas tjetrës qoftet dhe i fusni në furrë për 20 minuta në temperaturë 180 gradë. Ju bëftë mirë!

You Might Also Like

7 Comments

 • Reply
  ปั้มไลค์
  11/12/2019 at 2:11 pm

  Like!! I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has truly peaked my interest.

 • Reply
  best liquid cialis
  02/01/2020 at 11:43 am

  Hello, blame you looking for information! I repost in Facebook

 • Reply
  Everettquels
  08/01/2020 at 7:49 am

  Hello, thank you looking for tidings! viagra samples from pfizer http://viapwronline.com I repost in Facebook.
  viagra without a doctor prescription walmart

 • Reply
  Petergrisa
  12/01/2020 at 10:06 pm

  Hello, attention you http://cialisxtl.com in favour of facts! cialis side effects
  natural viagra alternatives that work

 • Reply
  WayneRew
  16/01/2020 at 12:05 pm

  Cialis buy viagra cialis average price cialis

 • Reply
  WayneRew
  20/01/2020 at 7:18 am

  Cialis cialis coupons 2019 how often to take 10mg cialis

 • Reply
  WayneRew
  23/01/2020 at 8:29 am

  Cialis taking l-citrulline and cialis together is cialis generic available

 • Leave a Reply