Sugjerojmë:

Qofte me kungulleshka, vezë dhe patate

Koha e përgatitjes: 20 min Koha e gatimit: 10 min

Ingredientët

  • 5 kungulleshka
  • 2 patate
  • 2 vezë
  • Djathë i grirë parmixhano
  • 1 qepë e grirë
  • 2 thelpinj hudhra të grira
  • 1 filxhan miell
  • Kripë
  • Piper

Udhëzimet

1

Grini me rende kungujt dhe patatet, hidhuni kripë dhe lerini të pushojnë.

2

Shtoni vezët dhe të gjithë përbërësit e tjerë dhe përzijini mirë.

3

Më pas shtoni kripë dhe piper dhe i skuqni në vaj të nxehtë.

Lini një koment