20-30 min/ Dreka/ RECETA/ SA KOHË KE?

Qofte me gjizë deleje, shijojnë për mrekulli!

Qofte me gjizë deleje, shijojnë për mrekulli!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 10 minuta

Ju bëftë mirë dhe ndajeni recetën edhe me miqtë tuaj!

Ingredientët

 • 50 gram galetë
 • 2 vezë
 • 500 gram gjizë deleje
 • 100 gram parmigiano
 • Trumzë e grimcuar
 • Kripë, piper
 • Hudhër pluhur

Udhëzimet

1

Në një enë shtoni gjizën. Nëse e keni pa kripë, rregullojeni shijen duke ia shtuar vetës.

2

Shtoni vezët, djathin, hudhrën, trumzën, pak kripë e piper.

3

I përzieni me dorë dhe formoni disa toptha të vegjël me dorë.

4

I kaloni tek ena ku keni galetën, i lyeni mirë para e mbrapa.

5

Pas kësaj i vendosni në një tavë, ku keni shtruar më parë një letër kuzhine.

6

I fusni në furrë për 8-10 minuta në temperaturë 200 gradë. Ju bëftë mirë!

You Might Also Like

4 Comments

 • Reply
  Nicolascap
  18/03/2020 at 11:37 am

  зайти к нам доброе утро! я Рекомендую сайт – https://chnyjx.com Рекомендованный сайт для проведения времени. Заходите и смотрите. Переходим к нам на сайт сюда. Сайт для нас. замечательный для сайтов. Если вы хотите. влететь переходящий

 • Reply
  Outpatient Substance Abuse Programs Near Me
  24/03/2020 at 10:44 am

  Free Drug Rehab Facilities http://aaa-rehab.com Drug Rehab Near Me http://aaa-rehab.com Prenatal Substance Abuse
  http://aaa-rehab.com

 • Reply
  Jayson Prochak
  25/03/2020 at 4:08 am

  WONDERFUL Post.thanks for share..extra wait .. …

 • Reply
  12 Step Rehab
  26/03/2020 at 3:48 am

  Mat Substance Abuse http://aaa-rehab.com Drug Rehab http://aaa-rehab.com Free Alcohol Rehab
  http://aaa-rehab.com

 • Leave a Reply