Puding me banane dhe fara chia për një mëngjes të shëndetshëm

Ingredientët

  • 1 filxhan ujë
  • 2-1 / 2 filxhan çaji fara Chia
  • 2 banane
  • 1 filxhan qumësht kokosi
  • 1/2 lugë kanellë
  • Kripë

Udhëzimet

1

Kombinoni farat chia me ujë në një kavanoz dhe tundini fort që të përzihen mirë.

2

Vendoseni mënjanë për 30 minuta, duke i shkundur herë pas here që të mos krijohen gunga.

3

Përgatisni pudingun me banane:

4

Në tasin e një blenderi, kombinoni banane dhe qumësht kokosi dhe rrihini bashkë deri sa të krijohet një smothie.

5

Hidhni përzierjen e bananes në një tas dhe përzierni në të kanellë, kripë dhe xhelin e farave chia.

6

Mbajeni frigorifer dhe shërbejeni të ftohtë.

Lini një koment