Proshutë, arra amerikane dhe djathë për një drekë të shpejtë

Ingredientët

  • 8 lugë krem djathi
  • 2/3 filxhan djathë çedar
  • 1lugë çaji pluhur hudhër
  • Kripë
  • Piper i zi
  • 12 feta proshutë
  • 1/2 filoxhan arra amerikane
  • 1/2 filxhan qepë të njoma

Udhëzimet

1

Në një tas të madh, kombinoni djathë krem me çedar, pluhur hudhër, gjysmën e proshutës, gjysmën e arrave dhe gjysmën e qepëve të njoma.

2

Shtoni kripë dhe piper dhe përzijini derisa të kombinohen.

3

Hidheni përzierjen në një tjetër tas dhe jepini formë përzierjes me duar.

4

Vendoseni në frigorifer të ngurtësohet pak.

5

Në një pjatë të madhe, kombinoni qepët e mbetura, proshutën, dhe arrat amerikane.

6

Përzijini në mënyrë që ato të shpërndahen në mënyrë të barabartë në pllakë.

7

Hiqni përzierjen e djathit nga frigoriferi dhe shtojeni në përzierje, duke e shtypur më shumë me duart tuaja nëse është e nevojshme.

8

Vendoseni në një pjatë dhe sherbejeni me biskota ose perime.

Lini një koment