Ëmbëlsira/ RECETA

Pitet e mëngjesit të mbushura me djathë të bardhë

Pitet e mëngjesit të mbushura me djathë të bardhë

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Kush i reziston piteve thuaj? Asnjë...

Ingredientët

  • 2 filxhanë miell
  • 1 filxhan qumësht
  • 3 gjelle lugë vaj
  • 1 lugë çaji maja
  • 1 lugë çaji sheqer
  • Kripë
  • pak gjalpë/vaj për pjekje
  • 1 copë djathë të bardhë

Udhëzimet

1

Vakim qumështin dhe e përziejmë me sheqerin, majanë dhe pak miell. Më pas shtojmë vajin, kripën dhe miellin tjetër.

2

E punojmë mirë brumin e përgatitur dhe e lemë në një enë të mbuluar derisa brumi të dyfishojë vëllimin.

3

Pasi brumi të ketë ardhur e ndajmë në topthza sa 1 kokërr mandarine dhe secilën ndarje e hapim në pite.

4

Vendosim mbi çdo pite nga një lugë djathë të thërrmuar dhe e mbështjellim.

5

Ose mund të bëjmë një mënyrë tjetër duke e vendosur mbushjen me djath në mes të dy piteve të cilat me anë të një piruni i ngjeshim dhe i bashkojmë me njëra tjetrën.

6

I lyejmë pitet e mbushura me djathë, me pak gjalpë dhe i vendosim të piqen në temperaturë mesatare në një tigan që nuk ngjit.

Shënime

Receta marrë nga: balkanweb.com

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply