Picë vegane e bërë në shtëpi me 5 produkte!

Ingredientët

  • Brumë pice i gatshëm
  • Salcë pice
  • 2 gota copëza djathi mocarela vegan
  • 1 lugë çaji vaj ulliri
  • Miell misri

Udhëzimet

1

Ngrohni furrën në 260 ° C dhe lëreni të ngrohet për të paktën 20 minuta në këtë nxehtësi.

2

Në një sipërfaqe të sheshtë hapni brumin e picës në formë rrethore.

3

Krijoni një kore duke ngritur skajet.

4

Tavën e picës e lyeni me pak miell misri ose letër pergamene dhe hedhim mbi të brumin e picës.

5

Mbi brumin e picës përhapni salcën e domates, pa prekur skajet e picës.

6

Sipër hidhni djathin dhe nëse dëshironi dhë produkte të tjera sipas dëshirës.

7

Hidhni pak vaj ulliri shtesë sipër dhe futeni picën të piqet për 12-17 minuta, derisa djathi të fryhet, dhe brumi të jetë gatuar plotësisht.

8

Nëse dëshironi mund ta piqni picën në nxehtësi të ulët për disa minuta shtesë.

9

Hiqeni, lëreni të ftohet pak, priteni në copa dhe shijojeni!

Nutrition

  • 188 Calories

Lini një koment