Sugjerojmë:

Pica Aloha, me djathë meksikan dhe ananas

8 copa simite në formë gjysmëhëne
1/2 filxhan salcë Barbecue me mjaltë
1 paketë me 6 copa gjoks pule të gatshme për t'u pjekur në skarë
1 filxhan çaji me ananas
1-2 gota djathi meksikan

1.Hapni brumin e simiteve gjysmëhënë në një tavë të lyer me vaj duke i ngjitur me njëra – tjetrën.
2.Piqini në 180 °C  deri sa të marrin ngjyrë kafe të artë, 6-8 minuta.
3.Përhapni salcën mbi kore dhe shtoni sipër gjoksin e pulës, ananasin dhe djathin.
4.Piqini derisa djathi të shkrihet, 12-15 minuta më shumë.

Lini një koment