5-15 min/ Mëngjesi/ RECETA/ SA KOHË KE?

Pesto brokoli, shumë e shijshme për të lyer edhe bukën!

Pesto brokoli, shumë e shijshme për të lyer edhe bukën!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Ingredientët

 • 300 gram brokoli
 • 1/2 lëng limoni+ lëkura e grirë imët
 • 1 filxhan çaji me vaj ulliri
 • 1 thelpi hudhër
 • 1/2 filxhan me djathë parmixhano të grirë imët
 • 4 kokrra arra
 • 4 gjethe borzilok
 • kripë, piper

Udhëzimet

1

Lani mirë brokolin dhe e ndani në copa të vogla. E zieni për 5-7 minuta në një tenxhere me ujë e kripë.

2

Më pas i vendosni copat e brokolit në një blender dhe shtoni me radhë të gjithë përbërësit e tjerë.

3

I përzieni për disa sekonda derisa të përfitoni një masë kremoze.

4

Pesto e brokolit është perfekte për të lyer fetën e bukës, por edhe për t'i shtuar shijen pastave tuaja të preferuara.

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  ปั้มไลค์
  09/10/2019 at 12:10 pm

  Like!! I blog frequently and I really thank you for your content. The article has truly peaked my interest.

 • Leave a Reply