DIETË/ Dreka/ RECETA

Penne me salcë toni dhe ullinjsh

Penne me salcë toni dhe ullinjsh

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ingredientët

  • 350 gr penne
  •  1 lugë gjelle vaj ulliri
  •  5 lugë gjelle kaperi të kulluara dhe të thara me letër
  •  150 gr ullinj të zinj pa bërthama dhe të grirë
  • Lëkura dhe lëngu i një lime-i
  • 400 gr ton i konservuar në ujë, i kulluar
  • 4 lugë gjelle djathë parmigiano i grirë
  • 1/2 tufe borzilok

Udhëzimet

1

Në një tenxhere, hidhni ujin me kripë dhe lëreni të ziejë.

2

Gatuani në të makaronat për 1 minutë më pak se ç’thonë udhëzimet mbi paketim.

3

 Kullullojini, duke ruajtur një gotë nga uji dhe makaronat lërini në kullesë.

4

Në të njëjtën tenxhere ngrohni vajin me zjarr mesatar.

5

Kur të nxehet, shtoni kaperit dhe përziejini.

6

Kur kaperit të fillojnë të kërcasin, ulni nxehtesinë dhe shtoni ullinjtë, lëkurën e lime-it, lëngun dhe tonin.

7

Përziejini së bashku dhe shtoni në tenxhere makaronat dhe ujin që morët.

8

Shtoni djathin dhe borzilokun dhe jepini shije me pak piper.

You Might Also Like