Dreka/ RECETA

Pastiço me mish të grirë

Pastiço me mish të grirë

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Koha e përgatitjes: 20 minuta Koha e gatimit: 30 minuta

Pjatë praktike sa herë që doni të hani shpejt e shijshëm!

Ingredientët

 • 400 gr makarona
 • 100 ml verë të bardhë
 • 1 shkop kanellë
 • 2 kokrra qepë
 • 400 gr mish i grirë
 • 3-4 thelpinj hudhër
 • 1 spec
 • Kripë, piper i zi
 • pak rigon
 • 150 gr pure patateje
 • ¾ gotë ujë
 • Për beshamelin nevojiten: 50 gr gjalpë, 50 gr miell, 500 ml qumësht, 2 të verdha veze, kripë, arrë moskat, 80 gram parmixhano

Udhëzimet

1

Në një tigan me vaj skuqni qepën, hudhrat e mishin e grirë. Shtoni më pas specat dhe pak verë për të shuar mishin.

2

Shtojmë kripën, kanellën, purenë e domateve, ujin dhe më pas e lini të ziejë.

3

Zieni makaronat dhe i kaloni në një tas të madh. I shtoni sipër mishin e grirë dhe e përzieni mirë.

4

Nga ana tjetër përgatisni beshamelin duke shkrirë gjalpin. Shtoni miellin dhe i trazoni mirë. Gradualisht qumështin dhe vetëm e përzieni që të mos krijohen kokrriza.

5

Largojeni nga zjarri. Gripi sipër 1/2 e djathit parmixhano, arrën moskat dhe shtoni vezët.

6

Merrni një tavë dhe shtroni makaronat. Sipër shtroni me kujdes beshamelin. Gripi edhe pjesën e mbetur të djathit parmixhano.

7

E vendosni në furrë për tu pjekur në temperaturë 180 gradë, përreth 25-30 minuta.

You Might Also Like

15 Comments

 • Reply
  Doug Gluth
  04/07/2019 at 6:17 pm

  Wonderful goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just too great. I actually like what you’ve acquired here, really like what you’re stating and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it wise. I cant wait to read far more from you. This is really a tremendous site.

 • Reply
  is generic cialis safe
  31/12/2019 at 8:45 am

  Hello, thank you in spite of word! I repost in Facebook

 • Reply
  Everettquels
  05/01/2020 at 7:17 am

  Hello, thank you for facts! viagra 100mg http://viapwronline.com I repost in Facebook.
  how much is viagra

 • Reply
  Petergrisa
  11/01/2020 at 9:22 am

  Hello, attention you http://cialisxtl.com looking for word! how much does cialis cost at walmart
  viagra coupon

 • Reply
  WayneRew
  14/01/2020 at 7:37 pm

  Cialis $200 cialis coupon cialis 20 image

 • Reply
  WayneRew
  18/01/2020 at 11:33 pm

  Cialis does cialis lower your blood pressure generic cialis without prescription

 • Reply
  WayneRew
  21/01/2020 at 11:59 pm

  Cialis switching from tamsulosin to cialis cialis coupon

 • Reply
  Robertdum
  02/02/2020 at 6:37 am

  viagra online buying cialis mail order in canada how much does viagra cost

 • Reply
  Robertdum
  05/02/2020 at 11:57 am

  cheap viagra wholesale levitra cheap buy cialis over counter

 • Reply
  Robertdum
  08/02/2020 at 3:14 pm

  best place to buy cialis online forum buy cialis online canadian no prescription cheap viagra now mastercard

 • Reply
  Robertdum
  11/02/2020 at 3:07 pm

  buy in real viagra buy viagra online yahoo answers cialis buy in canada

 • Reply
  Kniceni
  12/02/2020 at 6:36 pm

  cheap generic viagra india where to bay cialis (tadalafil) pills 80mg order viagra plus

 • Reply
  Kniceni
  15/02/2020 at 10:52 pm

  discount generic cialis india fastest delivery of cialis buying online cheap cialis canada online

 • Reply
  Kniceni
  18/02/2020 at 7:33 pm

  buy levitra malaysia online cialis where to buy viagra in la

 • Reply
  Kniceni
  21/02/2020 at 12:19 pm

  cialis generique discount generic cialis without prescription original cialis pills

 • Leave a Reply