Sugjerojmë:

Obsesioni ‘beauty’ këtë pranverë: Paleta grimi formë ushqimesh

Për ato që pëlqejnë make up-in, paletat e grimit janë të parezistueshme, ashtu si një hamburger i sapopërgatitur apo tacos e shijshme meksikane, kështu që një markë kozmetike i ka bashkuar të dyja duke krijuar paleta grimi në formën e këtyre ushqimeve që duhet thënë se janë të admirueshme. Pra, këtë pranverë argëtohuni duke marrë furçat dhe duke krijuar grimin e syve më të shijshëm që mund të ekzistojnë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Glamlite Cosmetics (@glamlite) on

Paleta në formë hamburgeri përmban 16 ngjyra për të krijuar një grim vërtet të veçantë (ketchup, mustardë, sallatë jeshile, domate, avokado, bacon dhe disa lloje djathërash. Pra tonet e së kuqes, së verdhës dhe të gjelbrës do të hyjnë fuqishëm në rutinën tonë të grimit këtë pranverë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Glamlite Cosmetics (@glamlite) on

Kurse paleta ‘Viva Tacos’ e cila do të dalë më 5 maj, përmban ngjyra të inspiruara nga përbërësit e kësaj sallate të shijshme: mishi, e verdhë e fortë, guacamole, pastor… kështu që për pranverën 2019 presim ‘eye shadows’ mat dhe me shkëlqim me ngjyra të gjalla për një make up që shkon nga tavolina në fytyrën tonë.

Lini një koment