Noodles kungulli sipas kuzhinës aziatike

1/4 filxhan majdanoz i freskët
3 lugë gjelle uthull
1 lugë vaj susami
2 thelpinj hudhër
2 lugë piper i kuq
2 lugë sheqer
3 kunguj të mesëm, të spiralizuar

1.Në një tas të madh, rrihni cilantro, uthull, vaj, hudhër, piper të kuq, sheqer dhe 1/2 lugë çaji.

2.Shtojeni në pjatën ku keni vendosur kungullin e njomë në formë spirale.

3.Përzijeni mirë deri sa kungulli të marrë nga uthulla e përgatitur dhe sherbejeni.

Lini një koment