Një super ide mëngjesi: Tërshërë me qumësht dhe luleshtrydhe

Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 10 min

Ingredientët

  • 3/4 filxhan qumësht
  • 1 filxhan arra
  • 1/2 filxhan luleshtrydhe
  • Kripë

Udhëzimet

1

Në një tigan të mesëm mbi nxehtësi të lartë, vendosni qumështin të ziejë.

2

Shtoni gjysmën e luleshtrydheve dhe kripës, pastaj zvogloni nxehtësinë dhe ziejini derisa të zbuten, 5 minuta.

3

Hidhni tërshërë në një tas dhe derdhni 1/4 filxhan qumësht.

4

Sipër hidhni luleshtrydhet dhe arrat dhe shijojeni.

Lini një koment