Një ide e re si ta gatuash spinaqin për 30 minuta

Persona: 4
Koha e gatimit: 30 minuta

Ingredientët

  • 750 gr spinaq i ngrirë
  • 125 ml krem kosi
  • 1-2 lugë parmixhan i grirë
  • 2 thelpinj hudhre
  • kripë
  • piper
  • vaj

Udhëzimet

1

Shkrihni spinaqin dhe kullon ujin, më pas skuqeni në tigan me vaj.

2

Shtoni gjysma e shumës së planifikuar e kremit, parmixhani dhe hudhra.

3

Shtoni kripë, piper të zi dhe përziheni mirë, kjo përzierje hidhet në pjatë metalike.

4

Bëjini në formë rrethore dhe piqini për disa minuta në furrë të nxehtë në një temperaturë 200 gradë celsius.

Lini një koment