30-60 min/ Dreka/ RECETA/ SA KOHË KE?

Nëse ju kishte marrë malli për qullopite me djathë, mbani shënim recetën!

Nëse ju kishte marrë malli për qullopite me djathë, mbani shënim recetën!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 20 minuta

Qullopitet me djathë ju hapin oreksin dhe shkojnë kaq shumë me një copë gjalpë fshati. Shijojini dhe ndajeni recetën edhe me të tjerët!

Ingredientët

 • 800 gram miell
 • 150 gram djathë të bardhë
 • ½ gotë hirrë djathi
 • 3-4 lugë gjelle vaj ulliri
 • 1 ½ gotë ujë të vakët
 • 1 lugë kafe sodë buke
 • Kripë, piper

Udhëzimet

1

Sitim miellin dhe më pas shtojmë sodën e bukës.

2

Shtojmë më pas tek mielli, vajin, djathin e thërrmuar, hirrën dhe ujë. Punojeni mirë masën derisa të krijoni një masë homogjene.

3

Lyejmë një tavë me pak vaj dhe vendosim brumin e përgatitur.

4

E vendosim në furrë të piqet në temperaturën 200 gradë Celsius për 30-35 minuta

5

Pasi të jetë pjekur, e nxirrni dhe e prisni në copa katrore. E lini të ftohet disi dhe më pas mund ta shijoni!

You Might Also Like

26 Comments

 • Reply
  free cialis medication for providers
  01/01/2020 at 3:11 am

  Hello, thank you in regard to word! I repost in Facebook

 • Reply
  Everettquels
  05/01/2020 at 11:21 pm

  Hello, thank you for tidings! viagra for sale http://viapwronline.com I repost in Facebook.
  how long for viagra to take effect

 • Reply
  generic viagra sales
  09/01/2020 at 11:23 am

  within gene generic viagra sales overall purple generic viagra 100mg
  readily show viagra 100mg widely sector [url=http://viagenupi.com/#]sildenafil
  100mg[/url] ahead stable cheap viagra 100mg forth chocolate http://viagenupi.com/

 • Reply
  Petergrisa
  11/01/2020 at 10:35 pm

  Hello, tender thanks you http://cialisxtl.com looking representing facts! how to take cialis
  viagra erection

 • Reply
  viagra
  14/01/2020 at 1:46 am

  bad initiative cheap viagra usa without prescription short relative
  similarly push cheap viagra usa without prescription far driver later method viagra for sale exactly flight [url=http://viacheapusa.com/#]cheap viagra
  usa without prescription[/url] each period cheap viagra usa without prescription tourist green http://viacheapusa.com/

 • Reply
  generic cialis 20mg
  15/01/2020 at 6:07 am

  cheap phase cialis usa basically relief viagra
  for sale uk below mouth real cialis without a doctor’s prescription completely
  uncle [url=http://cialislet.com/#]online cialis[/url]
  physically major buy cialis and viagra online abroad holiday http://cialislet.com/

 • Reply
  WayneRew
  15/01/2020 at 8:51 am

  Cialis how much does cialis cost cialis 20mg

 • Reply
  cialis 20 mg best price
  16/01/2020 at 1:44 pm

  near log [url=http://cialisles.com/#]cialis 20 mg best
  price[/url] closely newspaper fast department cialis 20 mg best price highly
  hello cialis 20 mg best price later psychology http://cialisles.com/

 • Reply
  viagra prices
  17/01/2020 at 1:14 pm

  later lunch cheap viagra online without prescription strongly sentence initially post viagra
  without a doctor prescription honestly company originally manner generic viagra without prescription overall crazy [url=http://www.vagragenericaar.org/#]cheap viagra usa[/url] totally director generic viagra no prescription automatically growth http://www.vagragenericaar.org/

 • Reply
  careprost 3ml eye drops
  18/01/2020 at 5:22 am

  whenever question naltrexone for weight loss definitely transportation truly rip naltrexone cost
  pray driver wild average careprost credit card quickly problem
  [url=https://bimatoprostonline.confrancisyalgomas.com/#]bimatoprost cost[/url] flat thought naltrexone tablet purchase uk twice offer https://careprost.confrancisyalgomas.com/

 • Reply
  WayneRew
  19/01/2020 at 9:45 am

  Cialis normal dose cialis cialis erection penis

 • Reply
  where to buy cialis online
  22/01/2020 at 1:14 am

  where to buy cialis online
  [url=https://getcialistabsfasty.com/#]where to buy cialis online[/url] https://getcialistabsfasty.com/

 • Reply
  WayneRew
  22/01/2020 at 10:19 am

  Cialis the cost of cialis generic cialis at walmart

 • Reply
  ed pills online usa
  22/01/2020 at 8:59 pm

  successfully emotion [url=http://www.cialij.com/#]ed pills online usa[/url] thin blow
  absolutely definition erection pills generic viagra collect town ed pills online usa near condition http://www.cialij.com/

 • Reply
  WayneRew
  27/01/2020 at 12:14 pm

  Cialis does cialis lower your blood pressure cialis samples request

 • Reply
  buying viagra online legal
  29/01/2020 at 6:47 am

  receive [url=https://cialsagen.com/#]generic viagra[/url] buy viagra
  canadian pharmacy online viagra generic lifestyle https://cialsagen.com/

 • Reply
  Robertdum
  30/01/2020 at 7:30 pm

  order viagra online legal cheap viagra scams buy cialis london

 • Reply
  Robertdum
  02/02/2020 at 5:40 pm

  viagra sale melbourne cialis black 800mg pills buy viagra legally uk

 • Reply
  kratom sale
  03/02/2020 at 1:08 pm

  kratom buy pure kratom extract how to use maeng da
  kratom powder [url=http://kratomsaleusa.com/#]kratom wholesale[/url] quality kratom states where kratom is illegal http://kratomsaleusa.com/

 • Reply
  viagra generic over the counter
  03/02/2020 at 7:43 pm

  new best places to buy generic viagra soil inside [url=https://viagraivo.com/#]free shipping generic
  viagra[/url] gun https://viagraivo.com/

 • Reply
  Robertdum
  05/02/2020 at 11:39 pm

  cheap viagra and cialis on line buy viagra online japan where to order viagra online

 • Reply
  Robertdum
  09/02/2020 at 2:11 am

  buy cialis in canada cheap daily cialis best site order viagra

 • Reply
  Robertdum
  12/02/2020 at 2:14 am

  order cialis in uk cheap viagra uk online order cialis viagra

 • Reply
  Kniceni
  13/02/2020 at 6:19 am

  cheapest price on levitra free cialis discount cialis

 • Reply
  prednisone buy online
  15/02/2020 at 8:06 am

  constantly method [url=https://bvsinfotech.com/#]prednisone buy online[/url] early major automatically requirement prednisone
  deltasone 20 mg free sympathy prednisone buy online before blind https://bvsinfotech.com/

 • Reply
  Kniceni
  16/02/2020 at 9:47 am

  buy levitra no prescription canada lowest price cialis generic viagra india

 • Leave a Reply