Në tryezën e Aurela Gaçes: Si të gatuash pjatën e preferuar të këngëtares

Nuk na çudit aspak fakti që edhe personazhet e famshëm ashtu si ne janë të dashuruar pas ushqimeve tradicionale. Këngëtarja Aurela Gaçe ka treguar se “vdes” për kulaç me djathë dhe gjalpë, pavarësisht se ajo është shumë e kujdesshme me ushqimin dhe kaloritë e tepërta.
“Kur shkoj te mami i kërkoj të më bëjë kulaç. Vdes për kulaç me gjalpë dhe djathë” – është shprehur Aurela gjatë një interviste.

Mëposhtë keni recetën se si ta gatuani edhe ju kulaçin me djathë, të preferuarin e Aurela Gaçes:

Ingredientët

  • 250 gr miell
  • 250 gr djathë të bardhë
  • 100 gr kos
  • 2 kokra vezë
  • ½ gotë gjalpë
  • 1 pako pluhur pjekës
  • Kripë
  • Piper i zi

Udhëzimet

1

Vendosim në një tas miellin, shtojmë pak pluhur pjekës, më pas shtojmë vezët, kosin, djathin e bardhë të thërrmuar dhe gjalpin.

2

E përziejmë brumin me dorë dhe e kontrollojmë nëse nevojitet të shtojmë pak më shumë miell.

3

Brumi duhet të jetë i plotë njësoj si brumë petash.

4

Realizojmë kuleçka të rrumbullakëta dhe i vendosim në një tavë me letër kuzhine.

5

I vendosim më pas në furrën e parangrohur në temperaturën 180 gradë të piqen për 15 minuta.

Lini një koment