Mëngjesi/ RECETA

Mëngjesi që ju ngop shëndetshëm, gati në 5 minuta!

Mëngjesi që ju ngop shëndetshëm, gati në 5 minuta!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Persona: 2
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Ky mëngjes përgatitet shpejt, ju ngop dhe kështu nuk do ju marrë uria për një kohë të gjatë.

Ingredientët

  • ½ gotë kos
  • 1 filxhan muesli
  • 1 banane
  • 1 lugë gjelle fara chia
  • 1 lugë gjelle fara susami
  • 1 dardhë

Udhëzimet

1

Në një enë shtoni kosin, farat chia, mueslin dhe i përzieni mirë.

2

Shtoni sipër frutat e prera në feta-feta dhe në fund farat e susamit. Ju bëftë mirë!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply