Mëngjesi fillon plot shije me një omëletë klasike franceze

Veshtiresia
E lehte
Gati për:
2 min
Koha gatimit
5 min
Sugjerohet për:
1 person
Kalori:
396
2 vezë
2 lugë gjelle ujë
1 lugë çaji gjalpë
Kripë
Piper
1/3 gotë uji me djathë të grirë dhe proshutë

1.Rrihni vezët me ujin, kripën dhe piperin në një tas.

2.Shkrini gjaplin në një tigan në nxehtësi mesatare dhe anojeni derisa të mbulohet e gjithë sipërfaqja.

3.Hidhni përzierjen e vezëve në tigan, në mënyrë që të sghpërndahet në të gjitha anmët njëtrajtësisht.

4.Anoni me kujdes tiganin që veza e pabërë të përhapet në sipërfaqen e nxehtë.

5.Kur të mos ketë më pjesë veze të lëngshme, hidhni mbushjen në njërën gjysmë të vezës dhe me një spatul druri ose suilikoni, palosni mbi të gjysmën tjetër.

6.Me kujdes vendoseni omletën në pjatë dhe shërbejeni menjëherë.

Komento