Sugjerojmë:

Mëngjes i përgatitur me patate, vezë dhe salçiçe

Ingredientët

  • 8 vezë
  • 1/2 filxhan qumësht
  • 9-10 salçiçe italiane
  • 20 patate të ëmbla të copëtuara dhe të skuqura
  • 7 copa djathë të butë
  • Kripë
  • Piper

Udhëzimet

1

Ngrohni furrën paraprakisht në 350 gradë.

2

Vendosni 1 gotë djathë.

3

Vendosni pjesën tjetër të përbërësve në një tas të madh dhe përzijeni mirë.

4

Hidhini në tigan dhe piqini për 30 - 35 minuta.

5

Hiqeni nga furra dhe shtoni djathin e mbetur.

6

Vendoseni përsëri në furrë dhe gatuajeni për 5 - 7 minuta.

Lini një koment