Mbani lart nivelin e hidratimit falë këtyre 6 frutave që kanë një sasi të lartë uji

Uji është thelbësor për shëndetin e njeriut.  Mospirja e mjaftueshme e ujit mund të çojë në dehidratim, i cili mund të shkaktojë lodhje, dhimbje koke, probleme të lëkurës, dhimbje muskulore, presion të ulët të gjakut dhe rrahje të shpejta të zemrës.

Ju mund të rrisni nivelin e hidratimit edhe duke konsumuar fruta.

Ngrënia e ushqimeve të shëndetshme hidratuese, veçanërisht gjatë motit të ngrohtë, kur trupi humbet ujin dhe elektrolitet jetike dalin përmes djersitjes, e bën të domosdoshme mbajtjen lartë të nivelit të hidratimit falë frutave që kanë një sasi të lartë uji.

Neps.al ju tregon më poshtë 6 frutat kryesore në këtë drejtim: 

Shalqiri (91.4% ujë) 

How to Slice a Watermelon

Luleshtrydhet (91% ujë)

straberry fruits free image | Peakpx

Pjepri (90% ujë) 

Melon with Raspberry Sauce Recipe | Taste of Home

Pjeshkët (88.8% ujë)

What Makes A Good Peach? One Expert Shares How To Get The Most Out ...

Portokalli (86.7% ujë)

Orange — Perrys Fruit & Nut Nursery

Ananasi (86% ujë) 

The health benefits of pineapple | BBC Good Food

 

Lini një koment